zakładanie spółki komandytowej. Spółka celowa a konsorcjum Łączenie posiadanych zasobów pozwala zwiększyć konkurencyjność na rynku i zdywersyfikować ryzykowny krok powiązane z udziałem w projekcie, co w wyniku umożliwia realizację dużych i fascynujących Przekształcenie w spółkę komandytową bądź komandytowo-akcyjną przedsięwzięć podmiotom, które działając w pojedynkę, nie byłyby w stanie np. zdobyć przetargu i samodzielnie podjąć się wykonania zamówienia. Chęć zwiększenia osiąganych zysków, a co za tym idzie pragnienie aktywnego udziału w obrocie gospodarczym sprawiają, iż przedsiębiorcy podejmują decyzje o połączeniu swych sił i wspólnym udziale w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Pojawia się wówczas pytanie, w jakiej formie prawnej najdogodniej można byłoby spełnić wspólny cel. Uszycie rozwiązania na miarę, uwzględniającego wszystkie potrzeby uczestników projektu, jest dużym wyzwaniem, wymagającym nie tylko szerokiej znajomości prawno-podatkowo-finansowej, lecz tak jak praktycznych umiejętności i wyjścia poza utarte schematy. W niniejszej artykule o spółkach prawnicy Kancelarii Prawniczej CONTRAHENDO przedstawili dwie z możliwych odmian wspólnego udziału w projekcie – konsorcjum i spółkę celową. Obok zagadnień stricte prawnych artykuł internetowy zawiera zadania podatkowe i finansowe Żądanie przekształcenia spółki związane z omawianym tematem. Opracowanie skierowane jest wyjątkowo do pragmatyków prawa, a również przedsiębiorców W lekturze znajdziesz wzory najważniejszych dokumentów w spółce z Żądanie przekształcenia spółki o.o. oraz pożyteczne porady i wskazówki spojone z przygotowywaniem dokumentów. Każdy wzór opatrzony jest przejrzystym komentarzem, który opisuje sposób wypełnienia dokumentu. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by nie popełnić błędu przy sporządzaniu danego dokumentu i nie Zakaz objęcia własnych udziałów spółek narazić się na kary. Proponujemy m.in. wzory dokumentów potrzebnych na zgromadzenie wspólników – zaproszeń, uchwał, protokołów. W artykule zawarliśmy podobnie wzory dokumemtów wewnętrznych (np. regulamin zarządu, pozycja bibliograficzna kontroli), umów cywilnoprawnych, pism sądowych także z obszaru prawa pracy.

Komentarze: 2


  • noavatar.png
    Danuta Małkowska autorka poradników dla służb księgowych | 2020-04-30

    Ostatnio uruchomiłem witrynę, informacje, które oferujesz w tej witrynie, pomogły mi bardzo. Dzięki za cały czas i pracę.

  • noavatar.png
    Aleksandra Ciszewska | 2020-05-12

    Zwykle nie czytam postu na blogach, ale chciałbym powiedzieć, że ten artykuł bardzo mnie zmobilizował i spróbowałem! Twój styl pisania mnie zdziwił. Dzięki, bardzo dobry artykuł.